مشاوره آتش نشانی و دریافت تاییدیه

مشاوره آتش نشانی و اخذ تاییدیه 

مشاوره، اخذ تاییدیه آتش نشانی، طراحی، نظارت، اجرای صحیح سیستم های آتش نشانی و رعایت نکات ایمنی آتش نشانی جزئی از وظایف شرکت های مورد تایید سازمان آتشنشانی می باشد. مشاور آتش نشانی باید دارای مهارت ها، صلاحیت های علمی و حرفه ای در زمینه ایمنی در معماری ساختمان، نظارت بر اجرا و نصب صحیح سیستم های آتشنشانی (سیستم اعلام و اطفاء حریق) می باشد.

مشاوره آتش نشانی برقراری جریانی فعال بین مشاور و کارفرما است. مشاور آتش نشانی میبایست از قوانین و دستورالعمل های بروز سازمان آتش نشانی آگاه باشد، تا بتواند مشاوره ای صحیح به کارفرما القاء نماید. دستورالعمل های آتش نشانی در برگه جواز هر ملکی ذکر شده و هر ملک دستورالعمل مخصوص به خود را با توجه به نوع کاربری، متراژ، مساحت و… را دارا می باشد. کارفرمایان عزیز باید در حین انجام عملیات ساخت و ساز با یک شرکتی که در زمینه مشاوره آتش نشانی (شرکت مشاور آتش نشانی) فعالیت دارد و مورد تأیید سازمان آتشنشانی می باشد مراجعه نمایند، تا بتوانند راهنمای کامل در خصوص ایمنی معماری ساختمان و نحوه اجرا و نصب صحیح سیستم های آتش نشانی را دریافت نمایند.

*نکته: بهتر است کارفرمایان در ابتدای پروژه با شرکت مشاوره آتش نشانی قرارداد ببندند، تا با بهره گیری از مشاوره ای صحیح از بروز خسارات مالی و زمانی جلوگیری شود.

 

شرکت مشاور آتش نشانی:

از آنجایی که کنترل، پیگیری، نظارت و اجرای تمامی پروژه ها در استان تهران کاری بسیار دشوار و وقتگیر است، سازمان آتش نشانی اقدام به معرفی یک سری شرکت های خصوصی با عنوان شرکت های مجری ایمنی آتش نشانی جهت انجام کارهای نظارت، طراحی، اجرا، مشاوره، اخذ تاییدیه آتش نشانی و … نموده است. شرکت های مجری آتش نشانی زیر نظر سازمان آتش نشانی و شهرداری فعالیت می کنند. لازم به ذکر است سازمان آتش نشانی خود نیز بر کار شرکت های آتش نشانی نظارت داشته و این شرکت ها بایستی در پایان هر پروژه تمامی موارد ایمنی که ساختمان می بایست انجام دهد را به سازمان آتش نشانی گزارش دهد و در نهایت تاییدیه سازمان آتش نشانی را کسب نماید. شرکت مشاور آتشنشانی میبایست دارای اطلاعات بروز از سیستم های آتش نشانی اعلام و اطفاء حریق ، تجربه و سوابق گسترده در زمینه اجرای صحیح این سیستم باشند. این شرکت ها از نظر سازمان آتش نشانی، مورد تایید بوده و در لیست شرکت های مورد تایید سازمان اتش نشانی قید می شوند.

 

وظایف شرکت مشاور آتش نشانی:

از جمله وظایف شرکت های مشاور آتش نشانی، ارائه خدمات فنی و مهندسی جهت افزایش ایمنی در ساخت و ساز انواع پروژه ها به کارفرمایان می باشد. مشاوره آتش نشانی صحیح در امر اجرا و نصب صحیح سیستم های آتش نشانی ساختمان و مشاوره در خصوص استفاده از تجهیزات استاندارد و مورد تایید سازمان آتش نشانی منجر به دریافت تأییدیه و در نهایت اخذ تاییدیه آتش نشانی ، از شرکت مشاور آتش نشانی می شود.
در نتیجه وجود مشاور آتشنشانی در امر ساختمان سازی جهت اجرا، نظارت، نصب سیستم های اتشنشانی و ایمنی در معماری لازمه هر پروژه ساختمانی است. چه بسا بهتر است از ابتدای پروژه این کار صورت گیرد، تا از بروز خسارتهای مالی و زمانی جلوگیری شود.

 

از جمله وظایف شرکت “پیشرو صنعت”:

 

 

مشاوره آتش نشانی

–    مشاوره، نظارت، پیگیری و اخذ تاییدیه از سازمان آتش نشانی
–    طراحی و اجرای سیستم های اعلام و اطفاء حریق ساختمانی و صنعتی
–    طراحی و اجرای سیستم اطفای حریق گاز CO2 و FM200
–    طراحی و اجرای سیستم اطفای حریق مخازن سوخت
–    طراحی و اجرای سیستم اگزاست فن
–    طراحی سیستم های اطفاء حریق آبی اسپرینکلر ، فوم (Foam) و اعلام حریق F&G
–    نگهداری و تعمیرات سیستم های آتش نشانی ساختمانی
–    فرم آنلاین درخواست مشاوره آتش نشانی

 

خدمات شرکت ” پیشرو صنعت ” در زمینه مشاوره آتشنشانی:

1.    تشکیل پرونده و انجام مراحل اداری با وکالت کاری از کارفرما در سازمان آتش نشانی
2.    شرکت در جلسات و حل اختلافات سازمان آتشنشانی به عنوان وکیل کارفرما
3.    نظارت بر اجرا و نصب سیستم اعلام حریق
4.    نظارت بر اجرا و نصب سیستم اطفاء حریق
5.    نظارت بر اجرای سیستم های اگزاست فن
6.    روش تأمین نوع تجهیزات آتش نشانی و نظارت بر خریداری ملزومات مطابق ضوابط آتش نشانی
7.    اخذ تاییدیه آتش نشانی از سازمان آتش نشانی
8.    ارزیابی مالی
9.    …

 

شرکت های مورد تایید سازمان آتش نشانی:

شرکت های مورد تایید سازمان آتش نشانی یا همان وندور لیست سازمان آتش نشانی ، لیستی از خدمات و تجهیزات مورد استفاده کارفرمایان و خریداران تجهیزات آتش نشانی که توسط سازمان آتش نشانی گردآوری شده است و مورد تایید سازمان آتش نشانی می باشد. کارفرمایان و خریداران جهت مشاوره و خرید تجهیزات آتش نشانی میتوانند با مراجعه به لیست شرکت های صلاحیت دار سازمان آتش نشانی، در کوتاهترین زمان به اطلاعات تولید و فروش دست یافته و نیاز خود را رفع نمایند. پیمانکاران می بایست فقط از طریق لیست شرکت های مورد تایید سازمان آتش نشانی جهت تعیین شرکت مشاور و خرید تجهیزات اقدام نمایند. جهت مشاهده لیست شرکت های مورد تایید سازمان آتش نشانی از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

لیست شرکتهای مورد تایید آتش نشانی.

چگونگی ورود به یک وندور لیست:

مراحل ورود به وندور لیست یا همان شرکت های مجاز و مورد تایید در تمامی شرکت ها یکسان نیست و بسته به سیاست های هر شرکت یا سازمان متفاوت می باشد.

 

چگونگی ویرایش وندور لیست:

وندور لیست ها می بایست به صورت مستمر بروزرسانی شوند. بعضی از شرکت ها در بازه زمانی کوتاه تر یا بلندتر مثلأ سالی یک بار یا چند سال یک بار اقدام به ویرایش این لیست می نمایند.

 

مدارک و مراحل تعیین صلاحیت شرکت های آتش نشانی (چگونگی ورود به وندور لیست سازمان آتش نشانی):

1-    فایل 11 برگی تکمیل شده و قرار گرفتن چک لیست مدارک در فایل پیوست
2-    اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل معرفی شوند و مدارک شناسایی آنها ارائه شود. (حداقل مدرک تحصیلی کاردانی رشته های فنی و مهندسی)
3-    اعضای کادر فنی معرفی شوند و مدارک شناسایی آنها ارائه شود. (مهندس عمران، مهندس برق، مهندس مکانیک)

اعضای کادر فنی باید شرایط زیر را دارا باشند:
1-3- دارای پروانه نظام مهندسی باشند.
2-3- دارای مدرک قبولی در آزمون سازمان آتش نشانی باشند.
3-3- دارای گواهی امضا و قرارداد مهندسین معرفی شده باشند.

نکته: عضو هیئت مدیره نباید از اعضای کادر فنی شرکت باشد.
4-    سند شرکت و یا اجاره نامه شرکت ارائه شود.
5-    فعالیت شرکت در آیین نامه باید در زمینه ایمنی و آتش نشانی باشد.
6-     مصاحبه با اعضای کادر فنی و هیئت مدیره به کمیسیون تعیین صلاحیت واگذار می شود، لازمه قبولی در این مرحله کسب حداقل امتیاز 100-70 است.
اعضای کمیسیون تعیین صلاحیت شامل: نماینده شورای اسلامی شهر تهران، نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت، مدیر اداره مطالعات معاونت پیشگیری سازمان آتشنشانی، نماینده سازمان استاندارد، نماینده اتحادیه ایمنی و آتشنشانی، معاونت پیشگیری و حفاظت از حریق سازمان آتشنشانی و نماینده حراست و بازرسی سازمان آتش نشانی تهران می باشد.
7-    جهت تایید محل شرکت پرونده شرکت به کارشناس واحد مطالعات فنی ارسال میگردد.
8-    پس از تایید مرحله قبل پرونده دوباره جهت بررسی به کمیسیون بازرسی سازمان آتش نشانی ارسال میگردد.
9-    پس از انجام موفقیت آمیز تمامی مراحل اسم شرکت در وندور لیست سازمان قرار میگیرد.

نکته: در صورتی که مدارک تکمیل نشده باشد پرونده بایگانی می شود.

نتیجه گیری:

با توجه به دستورالعمل های صادره از سوی شهرداری و سازمان آتشنشانی در خصوص ایمنی در معماری ساختمانها (اداری، تجاری، مسکونی و …) و لزوم اجرای صحیح سیستم های آتشنشانی (سیستم اعلان و اطفاء حریق) و در نهایت اخذ تاییدیه آتش نشانی در پروژه ها و از آنجایی که کنترل، پیگیری، نظارت و اجرای تمامی پروژه ها در استان تهران کاری بسیار دشوار و وقتگیر است، سازمان آتش نشانی استان تهران اقدام به معرفی یک سری شرکت های خصوصی با عنوان شرکت های مجری ایمنی آتش نشانی جهت انجام کارهای نظارت، طراحی، اجرا، مشاوره، اخذ تاییدیه آتش نشانی و … نموده است. بنابراین وجود یک مشاور آتش نشانی با دارا بودن اطلاعات بروز از استانداردها و قوانین سازمان آتش نشانی در اجرای پروژه های ساختمانی لازم و ضروری است.

شرکت پیشرو صنعت نیز با آگاهی از ضوابط و استانداردهای بروز سازمان آتش نشانی و سابقه ای طولانی در امر مشاوره، ایمنی، پیگیری پرونده آتش نشانی، طراحی و اجرای کلیه سیستم های آتش نشانی جزء شرکت های مورد تایید سازمان آتش نشانی می باشد.

ایمنی شما برای ما مهم است، خدمات شرکت پیشرو صنعت مطابق با استانداردهای مورد نیاز ایمنی و آتش نشانی، نصب و راه اندازی می شود. بنابراین شرکت  آماده ارائه خدمات مشاوره ای به شما کارفرمایان عزیز می باشد.

از شما همراهان عزیز خواهشمندیم در صورت داشتن هر گونه سوال به بخش نظرات مراجعه کرده و یا از طریق تماس تلفنی با ما در ارتباط باشید.

 

تلفن : 88886298 – 021[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]